Forkliftler taşımacılık sektörünün en kullanılan araçlarından biridir. Yükleme ve boşaltma işlerinde büyük kolaylık, zaman ve para tasarrufları sağlarlar. Ancak birçok durumda forkliftlerin de taşınması gerekir.  Forklift taşıma genel makine ve teçhizat taşımalarına oldukça benzese de bazı açılardan kendine özgü yöntemler gerektirir.

Forkliftler boyutlarına göre ağır araçlardır. Önlerinde palet ve yüklemelerin düzgünce kavranabilmesi için gerekli çatal ağızlı kolları vardır ve bunlar taşıma sırasında hacim olarak önemli bir yer kaybına neden olurlar. Birden fazla forklift aynı anda taşınacak ise bu taşıma kollarının usulüne uygun bir şekilde sökülmesi ve işaretlenerek ayrıca paketlenmesi gerekecektir. Bu iş yükleme öncesi ve indirme sonrası yeniden montajı gerekli bir adım olabilir. Forklift taşımada nakliyecinin bu konularda deneyimli personel ve ekipmana sahip olması gerekmektedir. Firmamız yılların deneyimi ile bu gereklilikleri fazlası ile karşılamaktadır.

Forklift taşıma işinde diğer bir önemli nokta forkliftin elektrikli veya dizel olmasına göre taşınma sırasında alınması gereken önlemlerdir. Dizel olanların güvenlik amacı ile yakıt deposunun tam dolu olmaması gerekir. Ancak tamamen boşaltılması enjeksiyon sisteminin hava yapmasına neden olur ve bu yeniden çalıştırılması sırasında ciddi zorluklara neden olacaktır. Bu yüzden forklift taşıma olabildiğince az yakıtla yapılmalı ve yakıt deposu kısmının yükleme sırasında hasar görmemesine dikkat edilmesi gerekir. Benzer şekilde direksiyon ve kontrol tablosunun bulunduğu kokpitinde olası hasarlara karşı korunması sağlanmalıdır. Forklift taşıma sırasında forkliftler elektrikli ise bu zaman yine bazı önlemlere ihtiyaç vardır. Özellikle akü gurubunun kablo bağlantıları sökülmeli ve akülerin nakliye sırasında güvenliğini sağlayacak önlemlerin alınması gerekir. Kısa devre sonucu yangına karşı bu şekilde önlem alınmış olur. Ayrıca akü grubu iyi korunarak olası kırılmada asit kaçağı sorunu da halledilmiş olacaktır.

Forklift taşıma sırasında şüphesiz forkliftlerin taşınan kasaya kesinlikle hareket etmeyecek şekilde bağlanması gerekir.  Genel taşımacılığın bu önemli kuralı forklift taşıma sırasında kesinlikle göz ardı edilmeyecek bir zorunluluk olarak karşımıza çıkar. Forklift taşıma ciddiyet ve uzmanlık isteyen bir iştir ve firmamız deneyimli personeli ile ihtiyaç duyduğunuz forklift taşıma işlerinde hizmetinizdedir.

İş makinesi taşıma işinde öncü kuruluş olmanın yanı sıra piyasaya sağladığımız yeniliklerin ardımızdan iyi gözle bakılıp sürekli aranan markası olma yolunda geniş yol kat etmemize neden olmuştur.

Sizlerin iş alanlarında boy göstererek makinelerinizle yapıları inşa etmeye giderken bizlerin ağır taşıma oto çekici kamyonlarını kullanma konusunda oldukça indirimli profesyonel araçları tahsis ederek yapılanlara destek sağlıyoruz.

Şehir içinde eskisi gibi rahat hareket edememe tarzı sorunlar ile karşılaşarak özellikle yeni köprü konusunda artık kötü zamanları yaşamaktayız pahalı geçiş yolları ile beraber çok uzun mesafeleri atlatmaya çalışmamız müşterilere yansıtmadan iş yapmayı planlıyoruz.

Kurumsal anlamda onarın üzerinde iş makinesi taşıma arabasıyla her gün istenilen yerlere gelerek türlü tekniklerin kullanılmasıyla taşımaları başarıyla yapmayı bize özel iş alanı içerisinde tutarak övgülerinizi kazanmak adına başarımızı göstermek zorundayız.

Arızalı forklift taşıma ile işe giderken bizlerin yol yardım arabasına koymanız size zamandan tasarruf kazandıracağı gibi avantajlı duruma çıkarması söz konusu hale geleceğini yaşayarak görebileceksiniz.

İnşaat proje sahalarında aranılan şirket olma yolunda emin adımlarımızı kendi çapımızda genişleterek atmamızın mantıklı olarak büyümeyi ön görmesiyle birleştiğini görüyoruz.

Şehirler arası iş makinesi taşıma işini en iyi bizim olduğumuz kurumun yaptığını artık tüm firmaların bildiğini düşünüyoruz.

Ağırlık tonaj aşımlarında daha büyük lowbed çekiciler ile hizmette sınır tanımayan biziz. İstanbul merkezli yönetim şirketimiz ağır iş araçlarında destek aramaksızın kendi içinde çözümleri değerli firmalarına sunmaktan geri kalmayacaktır.

Uzun seneler bize işveren kurumlara daha detaylı fiyatlarla yeteneklerimizi göstermenin bize ileri seviyelere ulaşma aşamasında kapıları araladığını bilmekteyiz.

İş makinesi taşıma ve forklift taşıma hizmetinden yararlanmak için sadece bizi aramanız yeterli olacağını belirtmek istiyoruz.

Uzun dönem kiralama için ayrıca müşteri temsilcilerimizden size uygun fiyatları isteyiniz.

Taşıma sigortasıyla üzerimizde bulunan değerli araçların kara yollarında güvenle dolaşmasının altında başarılı dikkatli çalışmanın temelleriyle hizmet verildiğini unutmayınız.

Trakya ile Marmara geneli bulunan hat üzerinde iş sahalarına kolaylıkla gelerek kısa zamanlar ile istenilen varış yerine özel tekniklerle transfer sağlıyoruz.

Özel işlerini bünyemize ait araçları sadece bizlerin şirketiyle destek alan değerli kişilere sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Forklift taşıma ve iş makinesi taşıma bizim esas işimiz olarak sınırsız gücü elinizde bulundurun.