SIKÇA SORULAN SORULAR

 FORKLİFT Kiralama, Rampa, Kurtarıcı, 2.el Sıfır Satış, Yedek Parça, Tamir Bakım Servis alanında hizmetler vermekte ve işinizi kedi işimiz gibi benimsemekteyiz.

Hafta içi sabah 08:00 ve 18:00 Arası 
Cumartesi 08:00 ve 18:00 Arası

İkitelli organize İŞDÖK Sanayi Sitesi
Dökümcüler Küçük San.Sit 3. Blok No:2
İKİTELLİ / İSTANBUL

Forklift kiralama fiyatlarının belirlenmesinde etken olan birçok kriter vardır. Bu kriterlerden en önemli olanı, kiralama süresinin uzunluğudur. İkinci derecede önemli etken ise forklift çalışma alanının zorluğudur. Dar ve yeterli çalışma boşluğunun olmadığı çalışma alanlarındaki kiralık forklift fiyatları daha yüksek seviyelerde olabiliyor. Üçüncü önemli kriter olarak da tabi ki forklift garajı ve çalışma yapılacak alan arasındaki mesafedir diyebiliriz.

İstanbul’un neredeyse tamamına forklift kiralama hizmetini ulaştırıyoruz diyebiliriz. Kiralık forklift hizmeti verdiğimiz belli başlı İstanbul ilçelerini şöyle sıralayabiliriz: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu

Dizel motorlarının yüksek sıkıştırma oranları ve yüksek yanma sıcaklığında çalışıyor olması, azot oksit (NOx), ağır hidrokarbon (HC) ve partikül emisyonlarının fazla olmasına neden olur. Bu yüzden eğer kapalı alanda benzinli, dizel ya da LPG’ li forklift kullanılacaksa bu araçların eksoz sistemlerinde emisyon kontrol sistemlerinin bulunması gerekir. Eksoz gazının insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olduğu için kapalı alanda eksoz tahliye ve havalandırma sistemlerinin de bulunması zorunludur.

Maliyet açısından karşılaştırma yapıldığında lpg yakıt sistemli forkliftler diğerlerine göre daha ekonomiktir. Fakat bir performans karşılaştırması yapılacak olursa tabi ki elektrikli forkliftler lpgli forkliflerden çok daha üstün çıkacaktır.

Bir forklift ticari ömrü tamamen sizin kullanım şartlarınıza ve yoğunluğa bağlıdır 10 – 12 bin saat sonra forkliftin daha sık arıza çıkartmaya başlayabileceğini öngörmek mümkündür buda kaba bir hesapla günde 8 saat çalışılan bir ortamda 5 senelik bir süre anlamına gelir. eğer günlük forklift kullanımınız 8 saatin altında ve çalışma şartlarınız (rampa,bozuk zemin, tozlu ortam,) zorlayıcı değil ise çok daha uzun yıllar forkliftiniz size hizmet edecek demektir. Dikkat etmeniz gereken forklifttinizin periodik bakımları tam zamanında özen göstermektir.

Tüm bakımlarda forkliftinizin motor yağı filtrelerinini tamamamı (hava,mazot, yağ ve şanzuman filtreleri) değişir radyatör antifriz seviyesi kontrol edilir fren ayarları kontrol edilir gresörlük yağlamaları yapılır zincir ve asansör içi sıvı gres yağlamaları ve forkliftin temizliği yapılarak teslim edilir.